Manuel Neuer u detyrua të largohej me një dëmtim pas një tentative të dështuar për të larguar topin gjatë fitores së Bayern Munich ndaj Dinamo Zagrebit mbrëmë.Ndeshja e Ligës së Kampionëve pa Bavarezët që mundi kundërshtarët e tyre kroatë 9-2.

Neuer, i cili është i njohur për daljet e tij jashtë porte, ​​ishte i prirur të bënte të ndihej prania e tij në një lojë ku ai kishte shumë pak ndikim.Dhe gardiani gjerman e bëri këtë duke bërë një goditje me kokë gjatë pjesës së parë për të penguar Zagrebin të fillonte një kundërsulm kundër skuadrës së tij.

Megjithatë, 38-vjeçari u përplas me sulmuesin e Zagrebit Bruno Petkovic dhe u rrëzua në tokë.Një xhirim i jashtëzakonshëm nga loja tregoi momentin që Neuer humbi qëndrimin në ajër dhe i kishte këmbët shumë lartë ndërsa u rrëzua në tokë.

Tifozët nuk mund të mos e ngacmonin 124 herë reprezentuesin gjerman me imazhin që dukej sikur po tentonte një goditje me gërshërë në gjysmë të fushës.Manuel Neuer dukej sikur kishte provuar një goditje spektakolare me biçikletë gjatë fitores 9-2 të Bayern Munich ndaj Dinamo Zagrebit.

Njëri shkroi: “Neuer vërtet u përpoq të përsëriste goditjen me gërshërë të Ronaldos”. Ndërsa një tjetër shtoi: “Portieri që bën goditje me gërshërë në mes të fushës. Ky djalë nuk është njeri”. Portieri veteran u zëvendësua nga Sven Ulreich në pushimin mes pjesëve me trajnerin Vincent Kompany që nuk donte të rrezikonte. /Telegrafi/